Osobní rozvoj

Vnitřní dítě

Vnitřní dítě je zdrojem hravosti, kreativity, zvídavosti a radosti v nás, pomáhá nám v osobním růstu, poznání a objevování světa, vede nás k úžasu a nadšení, takže se i na běžné věci díváme úplně jinak.

Jakub Trpiš
Autor Volby

Je nesmírně důležitou součástí naplněného života. Bez něho vlastně ani nemůžeme být šťastní. Můžeme přemýšlet, že máme vše, co jsme od života chtěli, ale neužíváme si to.  Ve chvílích, kdy zapomene na celý svět a jsme jen teď a tady a dáme prostor našemu vnitřnímu dítěti (jinými slovy své duši), jsme naprosto šťastní. Jsou to chvíle, kdy se vám něco podaří a vy máte chuť tancovat, nebo na sebe děláte grimasy v zrcadle, blbnete se svým psem, popřípadě si zpíváte ve sprše. Většina lidí dokáže projevit své vnitřní dítě, když si hraje s dětmi. Dítě v naši blízkosti v nás automaticky vyvolává touhu projevit dítě v nás.

To nejhorší, co se vám v životě může stát, je zapomenout, že někde ve vás je malé dítě. Nikdy prosím neříkejte, že jste na něco moc staří. Kolik let je vlastně moc na to, aby člověk tančil v dešti nebo se schoval za dveřmi a vylekal svou manželku? Můj bratr mi jednou popisoval jeho osmdesátiletého kolegu. Jmenuje se Colin, má mladší manželku a sedmiletého syna.  Colin se neváhá schovat pod stůl půl hodiny tam čekat, než přijdou z oběda a potom tam dalších dvacet minut tiše sedět, než na ně vybafne. Jednou otevřel okno a nechal u něj své pantofle se vzkazem „Už mě to tu nebaví“ a schoval se.

Jeho kolegové mu na oplátku schovali notebook, načež mu na stůl položili papírek s indicií, že další nápovědu najde na záchodě. Na záchodě byla další indicie, že má jít do kantýny atd. Colin se svého úkolu zhostil s opravdovou chutí, lítal po celé budově a bavil se pohledy nic netušících lidí.

Jste na tyhle klukoviny moc staří? Nebo jste úspěšná dospělá žena, která má vybrané chování a nemá zapotřebí chovat se jako malá holka? V tom případě je třeba s tím něco udělat :-).

"Člověk mnoho vydrží, má-li cíl." Tomáš Garrigue Masaryk

Nemusíte v práci vyskočit uprostřed porady na stůl a začít tancovat jako Jim Carrey, ale proč byste nemohli mezi svými blízkými občas blbnout? Jsou to lidé, kteří vás mají rádi a budou vás mít ještě raději, když se občas necháte přemluvit svým vnitřním dítětem a uděláte něco dětinského. Hlavně vy samotní se budete mít raději a budete se cítit naplněnější a šťastnější.

Kniha Revoluce

Čtěte také

Závislost na druhé osobě

Moje dobrá kamarádka je závislá na svém příteli. Chová se k ní naprosto hrozně, vůbec ji nerespektuje a pouze ji využívá. Pokaždé když se o tom spolu bavím,…

pokračovat ve čtení

Čtyři nejdůležitější věci v životě

1. Povolání Každý se potřebuje v něčem realizovat. Nemusí to být vyloženě práce v tom smyslu, v jakém se o ní běžné mluví. Může to být placená činnost nebo i…

pokračovat ve čtení

Rozhovor s autorem

Mladý spisovatel, jehož prvotina Volba se v Česku stala bestsellerem a vyšla i celosvětově. Jaké byly jeho začátky. Díky čemu nakonec uspěl? Co plánuje dál? Podívejte se na celý rozhovor.