Osobní rozvoj

Vnitřní dítě

Vnitřní dítě je zdrojem hravosti, kreativity, zvídavosti a radosti v nás, pomáhá nám v osobním růstu, poznání a objevování světa, vede nás k úžasu a nadšení, takže se i na běžné věci díváme úplně jinak.

Jakub Trpiš
Autor Volby

Je nesmírně důležitou součástí naplněného života. Bez něho vlastně ani nemůžeme být šťastní. Můžeme přemýšlet, že máme vše, co jsme od života chtěli, ale neužíváme si to.  Ve chvílích, kdy zapomene na celý svět a jsme jen teď a tady a dáme prostor našemu vnitřnímu dítěti (jinými slovy své duši), jsme naprosto šťastní. Jsou to chvíle, kdy se vám něco podaří a vy máte chuť tancovat, nebo na sebe děláte grimasy v zrcadle, blbnete se svým psem, popřípadě si zpíváte ve sprše. Většina lidí dokáže projevit své vnitřní dítě, když si hraje s dětmi. Dítě v naši blízkosti v nás automaticky vyvolává touhu projevit dítě v nás.

To nejhorší, co se vám v životě může stát, je zapomenout, že někde ve vás je malé dítě. Nikdy prosím neříkejte, že jste na něco moc staří. Kolik let je vlastně moc na to, aby člověk tančil v dešti nebo se schoval za dveřmi a vylekal svou manželku? Můj bratr mi jednou popisoval jeho osmdesátiletého kolegu. Jmenuje se Colin, má mladší manželku a sedmiletého syna.  Colin se neváhá schovat pod stůl půl hodiny tam čekat, než přijdou z oběda a potom tam dalších dvacet minut tiše sedět, než na ně vybafne. Jednou otevřel okno a nechal u něj své pantofle se vzkazem „Už mě to tu nebaví“ a schoval se.

Jeho kolegové mu na oplátku schovali notebook, načež mu na stůl položili papírek s indicií, že další nápovědu najde na záchodě. Na záchodě byla další indicie, že má jít do kantýny atd. Colin se svého úkolu zhostil s opravdovou chutí, lítal po celé budově a bavil se pohledy nic netušících lidí.

Jste na tyhle klukoviny moc staří? Nebo jste úspěšná dospělá žena, která má vybrané chování a nemá zapotřebí chovat se jako malá holka? V tom případě je třeba s tím něco udělat :-).

"Lidé jsou ve všech směrech lepší, než se zdají." Ralph Waldo Emerson

Nemusíte v práci vyskočit uprostřed porady na stůl a začít tancovat jako Jim Carrey, ale proč byste nemohli mezi svými blízkými občas blbnout? Jsou to lidé, kteří vás mají rádi a budou vás mít ještě raději, když se občas necháte přemluvit svým vnitřním dítětem a uděláte něco dětinského. Hlavně vy samotní se budete mít raději a budete se cítit naplněnější a šťastnější.

Kniha Landie

Čtěte také

7 rad, jak si během karantény udržet klidnou mysl

1. Nemůžete za to Možná to zní zvláštně, ale mnoho lidí se začne obviňovat. Hádají se doma s manželkou, protože mají malý byt, kde musí oba trávit většinu…

pokračovat ve čtení

Jak mít ideální partnerský vztah?

Co od vztahu očekáváte? Většina z nás totiž ani neví, co od vztahu očekává, natož abychom dokázali posoudit, jestli se nám naše přání plní. To, jak lásku vidí…

pokračovat ve čtení

Rozhovor s autorem

Mladý spisovatel, jehož prvotina Volba se v Česku stala bestsellerem a vyšla i celosvětově. Jaké byly jeho začátky. Díky čemu nakonec uspěl? Co plánuje dál? Podívejte se na celý rozhovor.